603 919 738 gros.prace@gmail.com

Montaż zabezpieczeń przeciw ptakom

Katowice, Chorzów, Ruda Śląska i cały Śląsk

Zabrudzone gzymsy, parapety i chodniki to częsty widok w śląskich miastach. Idealnym rozwiązaniem na te problemy są zabezpieczenia przeciw ptakom. Jeśli jesteś właścicielem obiektu na Śląsku, w którym konieczne jest zamontowanie zabezpieczeń przed ptakami – zgłoś się do nas!

Umów się teraz!

Zabezpieczenia przeciw ptakom

Ptaki szukające miejsca na gniazdo mogą być prawdziwym utrapieniem zarówno w domach jednorodzinnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Na szczęście można zapobiec ich osiedlaniu się w rynnach czy szczelinach dachów. Dobrej jakości zabezpieczenia przed ptakami Śląsk będą nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne dla nich.

Montaż kolców przeciw ptakom na Śląsku

Kolce i spirale to jedne z najczęściej stosowanych, a tym samym jedne z najbardziej skutecznych sposobów na walkę z ptakami. Montaż kolców przeciw ptakom w Katowicach i okolicach ma najczęściej na celu ochronę elewacji obiektów przed gołębiami. Do budowy kolców najczęściej stosowane jest połączenie poliwęglanu i sprężystego drutu ze stali kwasoodpornej. Im kolce są wyższe, tym większa jest skuteczność zabezpieczenia.

Warto zaznaczyć, że montaż kolców, jeżeli zostaną spełnione wszystkie zalecenia ministerstwa środowiska, jest legalny. Bardzo ważne jest to, by ich obecność nie krzywdziła ptaków, a jedynie zmuszała je do zmiany miejsca bytowania.

Kolce i spirale przeciw ptakom mają szerokie zastosowanie. Można je z powodzeniem montować zarówno na parapetach i gzymsach, jak i pasach podrynnowych, rzeźbach, a nawet tablicach reklamowych, klimatyzatorach, alarmach czy osłonach kabli. Takie zabezpieczenie można montować na trzy sposoby – przy użyciu klejów silikonowych, wkrętów lub opasek zaciskowych.

Montaż siatek polietylenowych przeciw ptakom na całym Śląsku

Kiedy montaż kolców przeciw ptakom w Katowicach i okolicachokaże się nieskuteczny, lub niemożliwy, wówczas warto sięgnąć po dodatkowe zabezpieczenie w postaci statek polietylenowych. Najlepiej sprawdzą się przy zabezpieczeniu patio, przestrzeni podbitkowych czy lukarn.

Dzięki swojej starannie przemyślanej konstrukcji są niemal niewidoczne, dzięki czemu nie będą stanowiły szpetnego dodatku do elewacji. Cechuje je również trwałość i odporność przed zmiennością temperatur. Rozmiar oczek w siatce powinien być dopasowany do wielkości ptaków, od których ma być chroniona elewacja.

Montaż zabezpieczeń przeciw ptakom na Śląsku w postaci siatek wymaga zastosowania specjalnego stelażu ze stalowych linek. Tu ważna jest staranność i perfekcyjne wykonanie każdego kroku, by nie pozostawić żadnego wolnego miejsca, przez które mogłyby się przedostać ptaki. Odpowiedni montaż siatek to skuteczna ochrona zarówno patia, jak i domu jednorodzinnego czy hali lub obiektu handlowego.

Na rynku dostępne są jeszcze inne zabezpieczenia przeciw ptakom, jednak mimo popularyzacji ich skuteczność jest znikoma. Niezawodnie sprawdzają się wyłącznie spirale, siatki oraz kolce.

603 919 738

Umów się na bezpłatną wycenę czyszczenia dachów i rynien całym Śląsku!