603 919 738 gros.prace@gmail.com

Mycie elewacji, czyszczenie fasad i renowacja cegły

Chorzów, Ruda Śląska i cały Śląsk

Zajmujemy się profesjonalnym myciem elewacji w Katowicach i okolicach. Oferujemy także czyszczenia fasad i cegły.
Nasz zespół podejmie się zadania mającego na celu zadbanie o estetykę zewnętrza budynków.

Umów się teraz!

Czyszczenie budynków na Śląsku

Czasami wystarczy jedno spojrzenie na elewację, by zdać sobie sprawę, że wymaga ona dokładnego czyszczenia. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o zabrudzenia, ale również o glony i grzyby, które lubią zadomawiać się na ścianach budynków. To normalne zjawisko, w końcu każdy element po pewnym czasie ulega zużyciu. Warto w tym celu wykorzystać specjalistyczny sprzęt i poprosić o pomoc doświadczonych fachowców. Chcesz wiedzieć więcej na temat mycia elewacji, czyszczenia fasad i renowacji cegły? Sprawdź szczegóły!

Czyszczenie i mycie elewacji

Coraz częściej ludzie decydują się na oczyszczanie starych elewacji i fasad oraz zabiegi renowacji cegły. W końcu istotny jest nie tylko wygląd wewnętrzny, ale również zewnętrzny budynków. Bez względu na to, czy chodzi o dom jednorodzinny, blok mieszkalny czy siedzibę firmy, nikt nie chce, aby dany budynek odstraszał przechodniów. Jednak samodzielne czyszczenie fasad i elewacji jest zadaniem niezwykle trudnym. Wykonane w nieodpowiedni sposób może przyczynić się do zniszczenia powierzchni i zwiększenia jej chropowatości.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z fachowcami oferującymi czyszczenie elewacji w Chorzowie i innych miastach Śląska. Pozwoli to oszczędzić nie tylko czas, ale również zbędny stres i pieniądze.

Kiedy niezbędne jest mycie elewacji i renowacja cegły?

Nie istnieje jedna prosta odpowiedź na to pytanie. Częstotliwość czyszczenia musi zostać odpowiednio dostosowana do potrzeb danego budynku. Zależy to od wielu czynników takich jak wykorzystany przy budowie materiał, narażenie na czynniki atmosferyczne czy też czas, który ubiegł od poprzedniego mycia. Należy jednak pamiętać, że elewacja jest jednym z najistotniejszych elementów każdego budynku. Z tego powodu zdecydowanie warto dbać o jej estetykę.

W zdecydowanej większości przydatków wystarczy przeprowadzić profesjonalne mycie elewacji co kilka sezonów. Najlepszym momentem na to jest wiosna, kiedy mrozy opuszczają nas na dobre, ale temperatury na zewnątrz nie są jeszcze bardzo wysokie.

Jak wygląda renowacja elewacji ceglanych?

Renowacja elewacji ceglanych jest procesem wieloetapowym, wymagającym doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu i środków czyszczących i impregnujących. Wykonywana przez nas renowacja ściany z cegły przebiega przeważnie następująco:

  1. przygotowanie do prac renowacyjnych – m.in. montaż rusztowania,
  2. czyszczenie cegły – w zależności od stanu i specyfiki ceglanej elewacji wykonujemy czyszczenie chemiczne gorąco-wodne bądź niskociśnieniowe piaskowanie,
  3. wycinanie lub wykuwanie starych spoin (fug)
  4. przemywanie ceglanej ściany po usunięciu spoin,
  5. wymienianie uszkodzonych cegieł – wykorzystujemy cegły rozbiórkowe lub nowe, starannie dobrane do koloru i stylu istniejącej elewacji,
  6. tworzenie nowych spoin między cegłami (spoinowanie, fugowanie),
  7. zaimpregnowanie oczyszczonej elewacji (hydrofobizacja).

Każda elewacja jest inna – dlatego też do każdej renowacji cegły podchodzimy indywidualnie, dostosowując zakres naszych prac do stanu cegieł oraz oczekiwanego efektu. Poza wymienionymi wyżej etapami, jeśli zachodzi taka konieczność wykonujemy również scalanie kolorystyczne cegieł, których doczyszczenie jest niemożliwe, usuwanie farb, uzupełnianie ubytków w cegłach dopasowanymi kolorystycznie kitami.

Skontaktuj się z nami i dowiedz więcej o procesie renowacji ceglanych elewacji!

Mycie elewacji na terenie Śląska

Interesuje Cię mycie elewacji w Katowicach i okolicach? Szukasz usług profesjonalnego czyszczenia fasad? Zespół firmy GROS prace wysokościowe podejmie się każdego zadania mającego na celu zadbanie o estetykę zewnętrza budynków. W naszych szeregach pracują doświadczeni i odpowiednio wykwalifikowani specjaliści, którzy nie obawiają się żadnego wyzwania.

Wysokiej jakości sprzęt i najlepszej klasy środki czystości zapewnią doskonały efekt w szybkim czasie. Poza czyszczeniem elewacji w naszej ofercie znajdują się również takie usług jak: renowacja cegły Śląsk, czyszczenie fasad czy nawet czyszczenie hal produkcyjnych. Skorzystaj z naszych usług i przekonaj się sam, że każda elewacja nawet po długim czasie znowu może zachwycać.

603 919 738

Umów się na bezpłatną wycenę czyszczenia dachów i rynien całym Śląsku!