603 919 738 gros.prace@gmail.com

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych na Śląsku

Zanieczyszczenia zalegające na panelach fotowoltaicznychmogą obniżyć ich wydajność nawet o 30%. Skutecznie usuwamy liście, ptasie odchody, śnieg, sadzę i inne resztki organiczne.

 

Umów się teraz!

Mycie paneli fotowoltaicznych w Katowicach, Chorzowie i całym Śląsku

Wiele osób po zdecydowaniu się na montaż paneli fotowoltaicznych myśli, że są one całkowicie bezobsługowe i nie trzeba przy nich absolutnie nic robić. Niestety, nie jest to do końca prawda. Po założeniu panele powinny być wolne od kurzu i innych zanieczyszczeń. Tylko ich regularna pielęgnacja i serwisowanie pozwoli na wieloletnie działanie bez awarii i problemów. Zastanawiasz się, w jaki sposób i jak często myć panele fotowoltaiczne? Przeczytaj nasz poradnik!

Mycie fotowoltaiki – najważniejsze informacje

Mycie paneli fotowoltaicznych nie jest procesem skomplikowanym. Co więcej, jeśli masz do nich łatwy dostęp, możesz robić to nawet samodzielnie. Jednak bez profesjonalnego środka czyszczącego nie będzie to tak wydajny i dokładny proces.

Zdecydowanie lepiej i bezpieczniej powierzyć mycie paneli fotowoltaicznych na Śląsku firmie, która ma w tym zakresie doświadczenie i posiadają do tego odpowiedni sprzęt. Ogniwa zwykle najbardziej brudzą się wiosną i latem i to wtedy wymagają szczególnej pielęgnacji. Zaleca się wykonywanie gruntownego serwisu dwa razy w roku. W zdecydowanej większości przypadków taka liczba powinna wystarczyć.

Konserwacja fotowoltaiki – czy pora dnia ma znaczenie?

Choć może się to wydawać bez znaczenia, to jednak pora dnia odgrywa kluczową rolę podczas pielęgnacji ogniw fotowoltaicznych. Zdecydowanie najlepiej przystępować do czyszczenia modułów wczesnym rankiem lub późnym popołudniem, kiedy słońce nie jest bardzo ostre. W innych godzinach nagłe schłodzenie nagrzanych ogniw mogłoby wywołać szok termiczny i uszkodzić instalację. Dlatego też warto zlecać mycie paneli fotowoltaicznych w Katowicach, Chorzowie lub innym śląskim mieście profesjonalnym firmom, które dokładnie wiedzą, jakie środki zaradcze zastosować.

Dlaczego mycie paneli fotowoltaicznych ma znaczenie?

Głównym argumentem powinien być sam fakt, że czyste ognia przetwarzają więcej promieniowania słonecznego, co oznacza, że czerpiemy więcej zysków z posiadanej instalacji. Regularna pielęgnacja zapewnia również bezawaryjną pracę paneli fotowoltaicznych przez wiele lat. Nikt przecież nie chce wydawać dodatkowych środków na naprawy. Dodatkowo warto pamiętać, że budynek z czystymi panelami prezentuje się po prostu zdecydowanie lepiej niż ten brudnymi.

Nasze pozostałe usługi

Potrzebujesz innych prac na wysokości, albo szukasz firmy, która zamontuje instalację odgromową na Twoim budynku, a może szukasz specjalistów, którzy zajmą się regularnym sprzątaniem przemysłowym magazynu, hali, czyszczeniem elewacji, garażu podziemnego czy też letnim utrzymaniem parkingu? Potrzebujesz sprawdzonej firmy, która zajmie się czyszczeniem okien na wysokości?
Zadzwoń do nas, a pomożemy!

603 919 738

Umów się na bezpłatną wycenę czyszczenia paneli fotowoltaicznych na całym Śląsku!